Kent London Athletics Network


Results

Please find below provisional results for the inaugural race held on 29 June 2016.

Position Time Number Category Name Club
1 00:36:39 161 M Roger Vilardell Petts Wood Runners
2 00:38:27 17 M Marco Arcuri Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
3 00:38:45 227 M40-49 Lee Samwell  
4 00:39:30 239 M Ross Brown Beckenham Running Club
5 00:39:42 53 M Paul Sharpe Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
6 00:39:47 237 M50-59 Stephen Glackin Ravens City of London Running Club
7 00:40:36 288 M40-49 Justin MacEnhill Striders of Croydon
8 00:40:42 75 M50-59 Steven Daley Beckenham Running Club
9 00:40:53 285 M Graham Hollingdale Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
10 00:41:00 113 M40-49 Daniel Berry Orpington Road Runners
11 00:41:32 233 M50-59 Pete Cornish  
12 00:41:57 52 M40-49 Dan Adlington  
13 00:42:06 154 M50-59 Marcus Elwes Petts Wood Runners
14 00:42:58 42 M40-49 Andrew Squirrell Petts Wood Runners
15 00:42:59 289 M40-49 Stephen Massey Striders of Croydon
16 00:43:07 153 M40-49 Damian Hayes Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
17 00:43:12 41 M40-49 Jason Mercer Petts Wood Runners
18 00:43:42 176 M Richard Byford Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
19 00:43:55 268 M40-49 Richard Westlake  
20 00:44:15 298 M40-49 Edward Smith  
21 00:44:27 43 M40-49 Adrian Stocks Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
22 00:44:37 21 M50-59 Ted Scott Sevenoaks
23 00:44:39 260 M50-59 Peter Johnson Striders of Croydon
24 00:44:43 132 M40-49 Ian Tharp  
25 00:44:55 167 M Phil Giddings  
26 00:45:23 57 M50-59 Iain Swatton Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
27 00:45:46 231 M Samuel Kemp  
28 00:45:47 134 M Paul Kerekgyarto Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
29 00:45:50 279 M40-49 Stuart Cullum Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
30 00:45:52 287 M50-59 Guy Sims  
31 00:45:57 138 M Alexander Pace  
32 00:46:10 294 M40-49 Jarrod Worthy  
33 00:46:13 295 M50-59 Murat Askin Petts Wood Runners
34 00:46:24 79 M40-49 Ben Hallifax Herne Hill Harriers
35 00:46:33 45 M60+ Robert Brown Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
36 00:46:39 293 M50-59 Andrew Lambert  
37 00:46:41 241 M Ian Brooke  
38 00:46:45 117 M John Bennell  
39 00:46:48 270 M50-59 Glen Read Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
40 00:46:53 165 M40-49 Volker Schloenvoigt  
41 00:47:06 68 M Simon Gash  
42 00:47:15 206 M40-49 Tom Parker  
43 00:47:30 182 M40-49 Anthony Chandler Beckenham Running Club
44 00:47:32 205 M Alex Sieber  
45 00:48:07 13 M50-59 Barry Wetherilt Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
46 00:48:13 162 M Tim Treleaven  
47 00:48:24 145 M50-59 Stuart Wilson Beckenham Running Club
48 00:48:28 37 M Steve Evenden Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
49 00:48:38 276 M40-49 Andy Cox  
50 00:48:57 112 M40-49 Jason Miller  
51 00:49:03 273 M40-49 Marc Knowles Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
52 00:49:04 156 W35-44 Anke Bronius Beckenham Running Club
53 00:49:05 125 W35-44 Melanie Burdett Beckenham Running Club
54 00:49:06 217 M50-59 Jevgenij Kazanov Bromley Veterans AC
55 00:49:09 98 M Jay Gatward  
56 00:49:14 185 M50-59 Matt Jones Petts Wood Runners
57 00:49:21 254 M50-59 Steve Smith Striders of Croydon
58 00:49:29 196 M50-59 Tony Ball  
59 00:49:33 76 M50-59 Austin Adams Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
60 00:49:35 119 M40-49 Matt Leach  
61 00:49:51 97 W45-54 Christine Martin  
62 00:49:53 16 M50-59 Luigi Arcuri Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
63 00:49:54 105 M50-59 Soheel Bhandari Bromley Veterans AC
64 00:50:05 108 M40-49 Stuart Bridges  
65 00:50:10 250 M40-49 Jonathan Nancekivell-Smith  
66 00:50:17 61 M40-49 Fred Mukonoweshuro  
67 00:50:22 173 M50-59 Simon Wycherley  
68 00:50:26 190 M50-59 Nigel Bulmer Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
69 00:50:32 221 M40-49 Paul Dryden Petts Wood Runners
70 00:50:36 139 W35-44 Sarah Regan Bromley Veterans AC
71 00:50:37 246 M40-49 Matthew Barnett  
72 00:50:38 83 W45-54 Bridget Macedonski Bromley Veterans AC
73 00:50:52 180 M40-49 Paul Strachan Petts Wood Runners
74 00:50:55 82 W35-44 Nathalie Juchau  
75 00:51:24 87 M60+ Richard Woodfield  
76 00:51:26 131 M60+ Gerry Alger Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
77 00:51:45 274 M Nick Strange  
78 00:51:54 116 W35-44 Sam Sene-Richardson  
79 00:51:55 110 M40-49 Keith Jeffrey  
80 00:51:56 93 W Kirsty Kelly  
81 00:51:56 94 M Ronald Kelly  
82 00:51:57 166 W Eleanor Giddings  
83 00:52:02 137 M Nicholas Pace  
84 00:52:10 255 M50-59 Sean Kelly  
85 00:52:15 195 M Francois Potgieter Cambridge Harriers
86 00:52:18 226 W Abi Sudds  
87 00:52:32 198 W45-54 Angela Powell Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
88 00:52:36 177 W Ellen Conlon Trent Park Running Club
89 00:52:39 111 W Charlotte Sutton  
90 00:52:47 130 W35-44 Kelly Reed Beckenham Running Club
91 00:52:54 201 W45-54 Jackie Linehan Beckenham Running Club
92 00:52:57 181 W Maria Chandler Beckenham Running Club
93 00:53:04 292 W45-54 Nicola Howard Beckenham Running Club
94 00:53:14 86 W45-54 Denise Hirst Bexley AC
95 00:53:19 69 W35-44 Lucy Starvis  
96 00:53:20 262 W35-44 Lizzie Pope  
97 00:53:26 225 M60+ Ken Baksh Beckenham Running Club
98 00:53:35 67 M Jem Seelan  
99 00:53:41 89 M40-49 Nick Herbert  
100 00:53:51 271 M60+ John Fenwich Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
101 00:53:54 259 M60+ John Butler Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
102 00:53:58 282 M60+ Richard Griffin Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
103 00:54:05 141 W45-54 Clare Self  
104 00:54:05 144 M40-49 Jeff Geere  
105 00:54:06 143 W35-44 Cath Pert  
106 00:54:07 163 M40-49 Nick Beston Orpington Road Runners
107 00:54:15 267 W35-44 Nadine Pryce Striders of Croydon
108 00:54:21 278 M40-49 Rob Garvey  
109 00:54:25 1 M Matthew Addison  
110 00:54:28 48 W45-54 Isobel Neve  
111 00:54:35 5 W45-54 Gaby Drinkwater  
112 00:54:50 215 W Saskia Lawrence  
113 00:55:11 155 W35-44 Rebecca Lakhani  
114 00:55:12 247 M Richard Hay  
115 00:55:13 34 M40-49 Chris Gatt Floridia  
116 00:55:30 118 M60+ Roger Harris Bromley Veterans AC
117 00:55:51 197 M60+ Peter Jackson Dulwich Runners
118 00:55:57 14 W45-54 Julie Letts Crystal Palace Fun Runners
119 00:56:29 203 M40-49 Craig Spittal  
120 00:56:40 233 M50-59 Pete Cornish  
121 00:56:41 178 W45-54 Julie Johnson Beckenham Running Club
122 00:56:47 103 W35-44 Lorela Broucher  
123 00:56:53 284 W35-44 Sarah Yorke  
124 00:56:54 296 M50-59 Chris Haydon Petts Wood Runners
125 00:56:56 248 W35-44 Jo Matthews  
126 00:57:05 32 W35-44 Jo Clarke Orpington Road Runners
127 00:57:07 15 M Matthew Budd  
128 00:57:08 219 M50-59 Simon Cowie Bromley Veterans AC
129 00:57:24 2 M Michael Murray Petts Wood Runners
130 00:57:25 168 M James Watson East London Runners
131 00:57:26 220 W55+ Karen Samuel Bromley Veterans AC
132 00:57:36 183 W45-54 Liz Talbot Davies  
133 00:57:37 175 W Emma Sadler  
134 00:57:42 25 W Tiiu Kulli  
135 00:57:43 109 W45-54 Linda Daniel Striders of Croydon
136 00:57:45 149 W45-54 Linsey Hopkins Petts Wood Runners
137 00:58:13 50 W35-44 Kate Wilson  
138 00:58:16 208 M60+ Trevor Tierney  
139 00:58:23 230 M Robert Lenihan  
140 00:58:28 74 W55+ Janet Edmonds-Walker Orpington Road Runners
141 00:58:31 272 W35-44 Kate Keable  
142 00:58:43 47 M50-59 Ken Sutton  
143 00:59:05 249 M40-49 Paul Matthews  
144 00:59:07 290 W45-54 Betty Foggit  
145 00:59:14 62 M50-59 Malcolm Brown  
146 00:59:17 51 W45-54 Julie Lile Orpington Road Runners
147 00:59:24 59 M50-59 Brian Millar  
148 00:56:06* 269 M James Clarke  
149 00:59:30 286 M50-59 Andrew Deferrars Petts Wood Runners
150 00:59:31 70 M50-59 Andrew Gurney  
151 00:59:36 146 W Rebecca Wilson  
152 00:59:42 152 W45-54 Sue Ludlam  
153 00:59:45 172 M40-49 Ian Brereton Petts Wood Runners
154 00:59:46 174 M40-49 Darren Wilde  
155 00:59:47 81 M Peter Offord  
156 00:59:48 80 W Fiona Moore  
157 00:59:51 10 W35-44 Louise Wood  
158 00:59:57 33 W35-44 Gail Spencer  
159 01:00:03 114 M40-49 Tom Rowlands  
160 01:00:07 199 W45-54 Susan Dowse  
161 01:00:08 244 W Jessica Norman  
162 01:00:10 150 W Rahme Melike Mustafa  
163 01:00:13 140 M Matthew Stevens Petts Wood Runners
164 01:00:21 191 W45-54 Alison Ward Orpington Road Runners
165 01:00:25 243 M50-59 Stephen Norman  
166 01:00:30 123 W35-44 Faye Watson  
167 01:00:44 281 M40-49 Otega Sodje  
168 01:01:14 229 M Andrew Taylor  
169 01:01:17 204 W45-54 Vicki Allen  
170 01:01:20 209 W45-54 Louise Griffin  
171 01:01:26 135 W35-44 Lynda Smith  
172 01:01:26 136 W35-44 Jennifer Goodenough  
173 01:01:36 168 M James Watson East London Runners
174 01:01:36 29 W55+ Lindsay Alger  
175 01:01:37 147 W35-44 Jenny Waterman  
176 01:01:37 30 W55+ Julie Brabner  
177 01:01:38 171 M60+ John Isaacs Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
178 01:01:38 148 W35-44 Yolande Wright  
179 01:01:59 3 W35-44 Hilary Williams Petts Wood Runners
180 01:02:04 159 W45-54 Joan Allen Bromley Veterans AC
181 01:02:20 216 W55+ Yvonne Harrison Striders of Croydon
182 01:02:28 12 M40-49 Wellington Chingwaro  
183 01:02:35 164 W45-54 Colette Short  
184 01:02:39 208 M60+ Trevor Tierney  
185 01:03:04 210 W Sonia Lowing  
186 01:03:14 96 W45-54 Muireann Ni Ghiosain  
187 01:03:24 263 M50-59 Keith Sebbage  
188 01:03:25 66 W45-54 Susan Hanney Petts Wood Runners
189 01:03:30 186 W45-54 Karen Clark Petts Wood Runners
190 01:03:39 88 W45-54 Diane Winch Petts Wood Runners
191 01:03:39 40 W45-54 Moy McGowan Petts Wood Runners
192 01:03:51 277 W Katherine Spreadbury  
193 01:03:55 170 M Iain-Rhys Martin  
194 01:04:00 192 W45-54 Heidi Milner  
195 01:04:07 169 M Danny Morgan  
196 01:04:15 54 M40-49 Dave Moss  
197 01:04:25 202 W55+ Sue Davies  
198 01:04:36 266 W35-44 Sarah Campbell Crystal Palace Fun Runners
199 01:04:47 90 W55+ Maz Turner Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
200 01:04:48 245 W45-54 Karen Ellisdon  
201 01:04:48 224 W45-54 Rachel White  
202 01:04:54 151 W35-44 Sarah Mustafa  
203 01:05:06 212 M40-49 Simon Lewis  
204 01:05:10 236 W45-54 Sally Coxon  
205 01:05:10 235 W45-54 Emma Pyott  
206 01:05:27 126 M40-49 Andrew Awolola  
207 01:05:28 187 W45-54 Corinne Carr Striders of Croydon
208 01:05:31 240 W35-44 Penny Day  
209 01:05:37 84 M Andrew Dawson  
210 01:05:40 6 W45-54 Michele Golden  
211 01:05:46 20 W35-44 Pherenice Worsey-Buck Petts Wood Runners
212 01:05:48 19 M50-59 David Allison Petts Wood Runners
213 01:05:57 232 W35-44 Tracey Simmons  
214 01:06:06 238 W35-44 Jacqueline Davis  
215 01:06:14 157 W45-54 Joanne Holmes  
216 01:06:15 58 W35-44 Caroline Dapre  
217 01:06:19 133 M60+ Terry Race  
218 01:06:24 38 W35-44 Anita Evenden  
219 01:06:34 49 W Cheryl Collins  
220 01:06:35 35 W35-44 Linda Mensah  
221 01:06:37 179 W45-54 Sarah Sutherland Striders of Croydon
222 01:06:42 7 W55+ Carol Hayes Crystal Palace Fun Runners
223 01:06:45 234 W45-54 Kathryn Cornish  
224 01:06:47 121 W45-54 Usha Stevens Reigate Priory AC
225 01:07:09 100 M60+ Roy Kilbey  
226 01:07:33 101 W55+ Evelyn Simpson  
227 01:07:37 56 W35-44 Lily Clark  
228 01:07:51 211 W45-54 Karen Folkes  
229 01:08:03 55 W Kirsty McKenny  
230 01:08:14 91 W35-44 Deborah Bush  
231 01:08:14 200 W Alex Tennant  
232 01:08:33 160 W35-44 Katy Fenwick  
233 01:08:46 252 W45-54 Jeanette Elven Bromley Veterans AC
234 01:09:21 261 W45-54 Natalie Price Bromley Veterans AC
235 01:09:55 28 W45-54 Dale Archer  
236 01:09:58 218 W45-54 Sue Lawrence  
237 01:10:00 297 M40-49 Ian Dixon  
238 01:10:26 36 W Helen Terry  
239 01:10:26 291 W Gemma Irwin  
240 01:10:27 75 M50-59 Steven Daley Beckenham Running Club
241 01:10:29 251 W35-44 Rachael Nancekivell-smith  
242 01:10:38 184 W55+ Trudy Quinn  
243 01:10:43 193 W55+ Clare Foyer  
244 01:11:02 213 W Ellie Kane  
245 01:11:03 214 W45-54 Geraldine Kane  
246 01:11:06 207 M40-49 Ian Taylor Crystal Palace Fun Runners
247 01:11:11 264 W55+ Janet Sebbage  
248 01:11:19 92 W55+ Marilyn Stringer  
249 01:11:36 283 W35-44 Andrea Kechiche  
250 01:11:46 72 W35-44 Beata Prus Petts Wood Runners
251 01:11:46 31 W45-54 Rocio Blanco Petts Wood Runners
252 01:11:55 253 W45-54 Sue Stevens Bromley Veterans AC
253 01:12:13 24 M60+ Bill Ridley  
254 01:13:58 258 M60+ Stephen Tyler Striders of Croydon
255 01:16:16 23 M60+ Peter Lovell Blackheath and Bromley Harriers Athletic Club
256 01:16:26 26 W55+ Doreen Abbott  
257 01:16:26 27 M60+ Doug Abbott  
258 01:16:38 265 W55+ Wendy Butcher Bromley Veterans AC
259 01:20:56 115 W35-44 Lisa Belloni  

*Time adjusted for agreed delayed start due to athlete's visual impairment.




Links | ©2016 Kent London Athletics Network